Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

LG GT505

Πήγαινε κάτω

LG GT505 Empty LG GT505

Δημοσίευση από isidorosr20595 Δευ 14 Σεπ 2009 - 14:19

LG GT505 3798642562_94946b3bb8
Η LG παρουσιάζει το νέο κινητό της τηλέφωνο GT505. Το GT505 προορίζεται κυρίως για χρήση ως GPS και διαθέτει οθόνη 3 ιντσών με ανάλυση 400 x 240 καθώς και 16 M χρώματα. Έρχεται εφοδιασμένο με το πρόγραμμα πλοήγησης WisePilot καθώς και το S-class User Interface. Επιπλέον διαθέτει 3G, HSDPA, Wi-Fi και 5 Megapixels κάμερα.
Πηγή:All About Technology News
isidorosr20595
isidorosr20595
Tech Community Founder

Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2009
Ηλικία : 28
Τόπος : Πειραιάς

http://techcommunity.wordpress.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

LG GT505 Empty Εντυπώσεις

Δημοσίευση από isidorosr20595 Κυρ 27 Δεκ 2009 - 1:02

LG GT505 Home Screen
Μετά από πολύ καιρό συμβίωσης μαζί με το GT505 της LG αποφάσισα να γράψω μερικές εντυπώσεις μου για αυτό το κινητό.
Η συσκευασία είναι πολύ φθηνή.Τα ακουστικά επίσης είναι φθηνά και μπορείς να τα πεις και άσχημα!Δυστυχώς έχει μόνο μια πένα, αν δηλαδή την χάσουμε θα δυσκολευτούμε να βρούμε καινούργια.
Επίσης δεν έχει κάρτα μνήμης στην συσκευασία. Θα πρέπει να προμηθευτείτε μόνοι σας, αλλά μην φοβάστε, δεν είναι καθόλου ακριβές τώρα πια. Για αυτό είναι και τόσο φθηνό (209 €).
Το κινητό είναι πολύ καλό. Είναι πάρα πολύ όμορφο, με τέλεια υλικά!
Κάμερα του είναι πολύ καλή όπως θα είδατε και στις φωτογραφίες μου. Τέλεια είναι επίσης και η μπροστινή κάμερα για τις βίντεο-κλήσεις! Επίσης υπάρχει δυνατότητα να βγάλεις φωτογραφία με αυτήν.
Παρόλο που το led flash είναι τόσο μικρό φωτίζει πάρα πολύ. Προσωπικά δεν το περίμενα.
Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή.Θέλει όμως λίγη πίεση όταν έχει το LCD Protector που περιλαμβάνει η συσκευασία.
Το ηχείο είναι και αυτό πολύ καλό. 1-20 είναι το επίπεδο της έντασης.Στο 1 είναι πολύ χαμηλό και στο 20 πολύ δυνατό.
Το λογισμικό της LG έχει γίνει πιο τρισδιάστο και ωραίο.
Μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 θέματα, λευκό και μαύρο.
Δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα εκτός από την μπαταρία, το GPS και την ταχύτητα ανάγνωσης δεδομένων. Με μέτρια χρήση κρατάει τρεις με τέσσερις μέρες και με σύνδεση σε Wi-Fi δίκτυο κρατάει μόλις δύο μέρες.
Το Wi-Fi είναι καλό αλλά όπως είπα κρατάει 2 μέρες. Ο broswer του είναι δεν είναι καθόλου καλός αλλά μπορείς να βάλεις τον Opera Mini που είναι ο καλύτερος broswer από όλους για κινητά τηλέφωνα.Το άλλο πρόβλημα που έχω βρει (και ελπίζω να λυθεί με την αναβάθμιση) είναι το GPS. Στον Πειραιά, Ναύπλιο και κάποιες περιοχές της Αθήνας δεν μπορεί να "κλειδώσει" σε δορυφόρο.
Τα LG κινητά δεν μπορούν μπορούν να «πάρουν» θέματα. Δεν είναι πρόβλημα του κινητού. Για αυτό όσοι θέλετε να αλλάζετε θέματα στο κινητό σας μην το αγοράσετε. Ίσως αργότερα βγει κάποιο hack εργαλείο αλλά δεν νόμιμο και ίσως χαλάσει η συσκευή.
Όταν λέω "ταχύτητα ανάγνωσης δεδομένων" εννοώ την ταχύτητα ανάγνωσης των αρχείων που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης ή την εσωτερική μνήμη της συσκευής. Το πρόβλημα μου είναι ότι αργεί να "διαβάσει" τα αρχεία της κάρτας μνήμης!
Μπορείτε να βρείτε φωτογραφίες για το κινητό εδώ
Όλο το υλικό είναι δικό μου και σας παρακαλώ να μην το "κλέψετε". Wink :shifty:
isidorosr20595
isidorosr20595
Tech Community Founder

Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2009
Ηλικία : 28
Τόπος : Πειραιάς

http://techcommunity.wordpress.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης